Co je to znehodnocení?

Co je to znehodnocení vozidla opravou?

Znehodnocení je majetková újma (finanční ztráta), která Vám vznikla v souvislosti s opravou vašeho vozidla po dopravní nehodě v porovnání s cenou vozidla nikdy nepoškozeného. Vaše vozidlo má po opravě vždy nižší hodnotu.

Opravené vozidlo po dopravní nehodě vždy ztrácí na ceně v porovnání s cenou vozidla nikdy nehavarovaným. V případě nezaviněné nehody byste mohli mít nárok na náhradu škody i za tuto majetkovou ztrátu. Je možné, že máte u pojišťovny ještě nějaké peníze. 

Pro bližší vysvětlení znehodnocení vozidla opravou uvádím jednoduchý příklad.

V autobazaru stojí dvě naprosto stejná vozidla (typ, stáří vozidla, výbava, barva, ujeté kilometry, cena vozidla, atd.). U jednoho z nich je uvedeno, že nebylo nikdy poškozeno a u druhého, že bylo poškozeno a v servisu odborně a kvalitně opraveno. Nebudeme řešit kvalitu opravy a možné "kdyby", prostě bylo skutečně kvalitně opraveno. Které vozidlo si vyberete? Nejspíše stejně jako všichni ostatní vozidlo nikdy nepoškozené, kdo by si také bral opravené vozidlo, když může mít za stejné peníze vozidlo nebourané. Co by vás ale přesvědčilo, abyste si vzali druhé, kvalitně opravené vozidlo? SLEVA, ano je to sleva. A právě tato sleva je vaše majetková ztráta, která vám vznikla v souvislosti s opravou vašeho vozidla po nehodě. Odborně se nazývá ZNEHODNOCENÍ VOZIDLA OPRAVOU

Při uplatnění znehodnocení není podmínkou že byste vozidlo museli prodat, abyste na znehodnocení vozidla měli nárok, dokonce ani opravené vozidlo již nemusíte vlastnit. Stačí mít pouze potřebné údaje ke zpracování znaleckého posudku. V kostce to znamená to, že pojišťovna proplatí standardně škodu (fakturu za opravu, náhradní vozidlo, bolestné, ztížení společenského uplatnění, ušlý zisk atd.) a navíc k tomu ještě znehodnocení vozidla opravou na základě znaleckého posudku klidně i několik let po vzniku škody.

Výpočet znehodnocení vozidla má ale určitá kritéria:

  • Vztahuje se na vozidla poškozená zjištěným viníkem, kde lze uplatnit škodu z jeho pojištění odpovědnosti provozu vozidla, případně jiného odpovědnostního pojištění.
  • Stáří vozidla by mělo být cca do 3 let od data nehody a najeto do cca 100.000 km. Na úvodní stránce je program, který Váš nárok ověří.
  • Musí být poškozena karoserie vozidla nikoli pouze demontovatelné díly, obecně platí, pokud jde z vozidla díl bez poškození demontovat, tak se na něj nevztahuje znehodnocení .
  • Nárok na znehodnocení máte i na 3 roky starou škodu

Nabízíme, že provedeme revizi vašich pojistných událostí z pojištění odpovědnosti (POV) a to až 3 roky zpětně od vzniku škody, bez ohledu na to, zda vozidlo ještě vlastníte, podmínkou je, že musíte mít k dispozici potřebné údaje. Vypracujeme znalecké posudky a zajistíme vyplacení plnění na pojišťovně. VĚŘÍME SI A TAK ODMĚNA ZA SLUŽBY, které obsahují i znalecký posudek JE POUZE POKUD POJIŠŤOVNA ZNEHODNOCENÍ ZAPLATÍ.

ZJISTĚTE SI, ZDA MÁTE NA ZNEHODNOCENÍ VOZIDLA OPRAVOU NÁROK.

Vyplnění formuláře Vám zabere jen pár minut.